O nás

Každý z nás - pokiaľ nás neprejde auto, alebo nezomrieme náhlou smrťou, budeme raz terminálnym tzn. k smrti sa blížiacim pacientom. A to nielen my , ale aj naši najbližší a určite nám záleží veľmi na tom, aby sa s nami a s nimi dobre zaobchádzalo.

V minulosti sa väčšinou zomieralo doma, dnes sa väčšinou zomiera v inštitúciách. Zomieranie doma má svoju výhodu v  dôverne známom láskyplnom prostredí, ale nevýhodou  býva nedostatok odbornosti. V inštitúciach je to s tými výhodami a nevýhodami presne naopak. Niekedy je tam tej odbornosti dokonca omnoho viac, než si chorý človek želá a o láskyplnom prostredí sa tiež dá polemizovať.

V mobilnom hospici v Skalici poskytujeme  odbornú pomoc nevyliečiteľne chorým onkologickým pacientom v závere života priamo u nich doma. Jedná sa o pomoc pacientom, u ktorých bola ukončená aktívna liečba a bola doporučená paliatívna starostlivosť. 

Čo je paliatívna starostlivosť?

Cieľom paliatívnej starostlivosti nie je  uzdravenie nemocného z jednoduchého dôvodu - nie je to v ľudských silách. Nie je to v silách súčasnej medicíny. ale o to viac si kladie za cieľ zachovať čo najvyššiu kvalitu zostávajúceho života, tzn. zbaviť chorého človeka všetkých obťažujúcich príznakov ochorenia , ktoré ho trápia.

Čo mobilný hospic zaručuje?

Zásadne nesľubujeme to čo nemôžeme splniť, ako napríklad nesmrteľnosť, ale sľubujeme 3 veci.

 garantujeme pacientovi že:

  1. nebude trpieť neznesiteľnými bolesťami
  2. bude rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť
  3. v posledných chvíľach nezostane sám

Koľko stoja služby mobilného hospicu?

Služby mobilného hospicu sú hradené zdravotnými poisťovňami. V súčasnej dobe máme uzatvorenú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a poisťovňami Dôvera a Union. Avšak aj Vaša podpora je veľmi cenená, pretože platby z poisťovní zďaleka nepokrývajú naše náklady.

Náš tím

MUDr. Jana Mišová

Odborný garant

Mgr. Lucia Vymyslická

Vrchná zdravotná sestra

Mgr. Eva Pintérová

Zdravotná sestra

Bc. Radka Vránová

Zdravotná sestra

Ing. Jakub Perička

Technická podpora

Naši Partneri