O nás

Každý z nás - pokiaľ nás neprejde auto, alebo nezomrieme náhlou smrťou, budeme raz terminálnym tzn. k smrti sa blížiacim pacientom. A to nielen my , ale aj naši najbližší a určite nám záleží veľmi na tom, aby sa s nami a s nimi dobre zaobchádzalo.

V minulosti sa väčšinou zomieralo doma, dnes sa väčšinou zomiera v inštitúciách. Zomieranie doma má svoju výhodu v  dôverne známom láskyplnom prostredí, ale nevýhodou  býva nedostatok odbornosti. V inštitúciach je to s tými výhodami a nevýhodami presne naopak. Niekedy je tam tej odbornosti dokonca omnoho viac, než si chorý človek želá a o láskyplnom prostredí sa tiež dá polemizovať.

V mobilnom hospici v Skalici poskytujeme  odbornú pomoc nevyliečiteľne chorým onkologickým pacientom v závere života priamo u nich doma. Jedná sa o pomoc pacientom, u ktorých bola ukončená aktívna liečba a bola doporučená paliatívna starostlivosť. 

Čo je paliatívna starostlivosť?

Cieľom paliatívnej starostlivosti nie je  uzdravenie nemocného z jednoduchého dôvodu - nie je to v ľudských silách. Nie je to v silách súčasnej medicíny. ale o to viac si kladie za cieľ zachovať čo najvyššiu kvalitu zostávajúceho života, tzn. zbaviť chorého človeka všetkých obťažujúcich príznakov ochorenia , ktoré ho trápia.

Čo mobilný hospic zaručuje?

Zásadne nesľubujeme to čo nemôžeme splniť, ako napríklad nesmrteľnosť, ale sľubujeme 3 veci.

 garantujeme pacientovi že:

  1. nebude trpieť neznesiteľnými bolesťami
  2. bude rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť
  3. v posledných chvíľach nezostane sám

Koľko stoja služby mobilného hospicu?

Snažíme sa o to, aby služby mobilného hospicu boli hradené zdravotnými poisťovňami. V súčasnej dobe máme uzatvorenú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a poisťovňami Dôvera a Union. Avšak aj Vaša podpora je veľmi cenená, pretože poisťovne odmietajú preplácať dopravu k pacientom na ktorej náš hospic stojí a poisťovna Dôvera nám neprepláca lekárske výkony.

Náš tím

MuDr. Jana Mišová

Odborný garant

Mgr. Lucia Vymyslická

Vrchná zdravotná sestra

Jakub Perička

Technická podpora

Naši Partneri